Podzimní koncert skupiny Josef IX. & Mina v Praze

26.10.2022 vydává Josef IX. & Mina nové album „SpokojeNej“, které zároveň pokřtí na koncertě v Music City v Praze. Kmotrem alba je fotbalista Antonín Panenka, moderátor Petr Jančařík, spisovatelka Eva Filipová a mnoho dalších osobností české kultury.

Datum koncertu: středa 26.10.2022
Místo: Music city, Ocelářská 937/39, Praha 9 – Vysočany
Začátek ve 20 hodin

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK

Tisková zpráva

Česká pop-rocková hudební skupina vydává nové album, které je nominované na album roku v českých Hudebních vlnách 2023. Album SpokojeNej je již 18. album a je na něm symbolicky 18 skladeb. Díky pandemii se natáčelo 2 roky v několika nahrávacích studiích, ale hlavní práce proběhla v legendárním AB studiu s producentem Vláďou Prchalem Budíkem. Autorem většiny skladeb je zpěvák skupiny Josef IX., který je zároveň známý jako DJ Kofola a je podepsaný pod skladby, které nazpíval Karel Gott, Jakub Smolík, Argema, Václav Neckář a mnoho dalších českých umělců.

Koncert začíná ve 20 hodin a jako host zde vystoupí velmi nadějná zpěvačka Veronika Wildová, která nedávno nazpívala duet s Pokáčem a na albu má duet s Pepou – skladba Vlny. Po koncertě následuje afterparty se zpěvákem Martinem Motýlem /ex Argema/, který se proslavil v duu Bobr a Motýl se skladbou Vyznání. Vystoupí také dlouholetý kamarád Josefa IX. s projektem Ráfkowicz.

Během koncertu pokřtí kapela také dva videoklipy, a to na skladbu Když se dívám do očí – společný generační duet Jakuba Smolíka s lídrem kapely /režie David Beránek/. Druhým videoklipem je píseň Fotbalová Radim /režie Vinc Havlíček/ a v něm se jako herci představí celá řada českých celebrit  – Olga Lounová, Jakub Smolík, Václav Neckář, Tereza Pergnerová  nebo Antonín Panenka. Akci moderuje Petr Jančařík. Nové CD  bude jako dárek ke vstupence.